• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • батьківська сторінка

БАТЬКІВСЬКА СТОРІНКА

Сім‘я - це священний вузол, яким "пов'язані" люди в суспільстві, життєдайний осередок, що плекає найвищу цінність людства - дітей, найкращий цвіт нації, майбутнє народу, завдяки яким кожен батько й мати мають реальну можливість повторити й продовжити себе в своїх нащадках.
Батьки- перші вихователі і вчителі дитини, тому їх роль у формуванні особистості велика. В сім'ї дитина отримує перший соціальний досвід, перші громадянські почуття. Якщо батькам притаманні широта інтересів, дійове відношення до всього, що відбувається в нашій країні, то і дитина, розділяючи їх настрій, залучається до їх справ і турбот, засвоює відповідні моральні норми. Сімейний мікроклімат має великий вплив на становлення особистості людини.
Сім'я - школа почуттів для дитини. Спостерігаючи за відношеннями дорослих, їх емоційними реакціями і відчуваючи на собі всю багатогранність проявів почуттів близьких їй людей, дитина отримує морально- емоційний досвід. В спокійних умовах і дитина спокійна, їй притаманні, почуття захищеності, емоційної урівноваженості. Відсутність культури, духовності в сім'ї, грубість, черствість у взаєминах дорослих створюють проблемне середовище, яке перешкоджає формуванню моральних якостей дитини. Тому сімейне щастя й злагоду слід будувати не на силі емоцій, а на духовності.
Довірливе спілкування між батьками й дітьми виникає завдяки психологічному контакту, в основі якого завжди лежить щира зацікавленість батьків усіма справами дитини, їх уміння будувати діалог, що грунтується на принципах партнерства, рівноправ'я, поваги, розуміння та знання дитини. Настав час, коли потрібно повернутися до відродження традиційного статусу української сім'ї з непорушними авторитетами: подружньою вірністю, любов‘ю до дітей і відданість святому обов'язку їх виховання, повага до батьків і материнським покликанням жінки, піднесенням ролі чоловіка, батька у створенні й захисті домашнього вогнища.. Наші діти від народження спостережливі, довірливі, і ми, дорослі, маємо це вчасно помічати й розвивати. Якщо хочете, щоб малюки зростали духовно багатими, більше читайте з ними, співайте пісень, ходіть у кіно, до театру, парку. Помічайте в навколишньому прекрасне, разом милуйтеся ним. Сьогоднішній сім‘ї вкрай необхідні любляче серце, роботящі руки.
Тож варто кожній матері, кожному батькові замислитись над тим, що вони мають робити для того, щоб їхній дім був осередком духовності.

Звернення дитини до батьків

1. Давай частіше сідати один з одним і будемо в усьому розбиратись РАЗОМ.
2. Ми можемо займатись тим, що зовсім не схоже на звичайні заняття - малювати, вирізати, ліпити, грати в різні ігри. Я так люблю робити щось СВОЇМИ РУКАМИ, ОСОБЛИВО З ТОБОЮ РАЗОМ!
3. Дуже прошу тебе - подаруй час нашого спілкування тільки МЕНІ ОДНІЙ! Вимкни на цей час телевізор і, навіть, телефон: хіба я для тебе не важливіша за чужих дядь і тіток?
4. Давай не будемо займатись ВСІМ ПІДРЯД! Сьогодні будемо робити те, що цікавить мене сьогодні, а завтра те, що цікавитиме мене завтра;
5. Допоможи мені сконцентруватись хвилин на 20 - більше я не витримаю;
6. НЕ ПІД ГАНЯЙ МЕНЕ, БУДЬ ЛАСКА! Якщо ти хочеш щоб я стала ще кращою, ніж я є, мені потрібно в усьому розібратись добряче;
7. НЕ НЕРВУЙ, якщо в мене щось не виходить, не кажи мені образливих: слів;
8. Для мене важливо НАВЧИТИСЬ РОЗПОВІДАТИ І ПОЯСНЮВАТИ ;

Дитячі заповіді для батьків, бабусь і дідусів

1. Дорогі батьки, пам'ятайте, що ви самі запросили мене до своєї родини. Коли- небудь я залишу батьківську оселю, але до того часу навчить мене, будь ласка, мистецтва бути людиною.
2. У моїх очах світ виглядає інакше, ніж у ваших. Прошу вас, поясніть мені: що? коли? і чому'? – кожен із нас у ньому має робити.
3. Мої ручки ще маленькі - не очікуйте від мене досконалості, коли я застеляю ліжко, малюю, пишу або кидаю м'яча.
4. Мої почуття ще недозрілі - прошу, будьте чуйними до моїх потреб.
5. Щоб розвиватися, мені потрібне ваше заохочення, а не тиск. Лагідно критикуйте і оцінюйте, але не мене – лише мої вчинки.
6. Дайте мені трохи самостійності, дозвольте робити помилки, щоб я на них учився. Тоді я зможу самостійно приймати рішення в дорослому житті.
7. Прошу, не робіть усього за мене, бо я виросту неспроможним виконувати завдання згідно з вашим очікуванням.
8. Я навчаюся у вас всього: слів, інтонації, голосу, манер. Ваші слова, почуття і вчинки повертатимуться до вас через мене. Тому навчить мене, будь ласка, кращому. Пам'ятайте, що ми разом не випадково: ми маємо допомогти один одному.
9. Я хочу відчувати вашу любов, хочу, щоб ви частіше брали мене на. руки, пригортали, цілували. Але будьте уважні, щоб ваша любов не перетворилася на милиці, які заважатимуть мені робити самостійні кроки.
10. Любі мої, я вас дуже люблю! Покажіть мені, що ви також мене любите.

В дитячий садок без проблем

Виховання дитини потребує витримки і терпіння від батьвів. Прихід до дитячого садка новий і складний етап у житті малюка. Дитині набагато важче звикнути й адаптуватися в новому середовищі., ніж дорослим.
Відрив від дому, рідних і зустріч з новими дорослими, незнайомими однолітками можуть стати для дитини серйозним психогенним фактором, який оцінюється малюком як позбавлення батьківської любові, уваги та захисту.
Цей період називається адаптаційним. Дуже важливо, щоб він був ненапруженим, спокійним.
Легка адаптація - триває від 7-10 до 13-20 днів.Вона характеризується тим, що дитина гарно їсть, має глибокий сон, швидко засинає, активно грається з іншими дітьми.
Середня адаптація - триває 30-35 днів.
Вона особлива тим, що у дитини порушується сон, апетит, дитина становиться в'ялою, частіше всього хворіє на ОРЗ. Завдання батьків такої дитини розповідати про дитячий садочок тільки хороше, щоб викликати позитивні емоції.
Важка адаптація - триває від 2 до б місяців.
Дитина зовсім не входить в колектив, ні з ким не спілкується, в'яла, плаксива, відмовляється від їжі, сну, постійно капризує. Такі діти повинні ходити до дитячого садка разом з батьками (на прогулянку, прийом їжі) до тих пір, доки важкий період незакінчиться. Зі сторони вихователів до таких дітей проявляється особлива увага.

Шановні батьки, прийміть до уваги наші поради:

1. Познайомтесь з вихователем групи заздалегідь, розкажіть про індивідуальні особливості Вашого малюка, що йому подобається, а що ні.
2. Дайте дитині в садочок її улюблену іграшку, намагайтесь умовити дитину залишити іграшку на ніч у садочку, а вранці знову з нею зустрітися. Якщо дитина на це не згодна, нехай іграшка ходить разом з нею кожного дня і знайомиться з іншими. Запитуйте, що з іграшкою відбувалося в дитячому садку, хто з нею товаришував, чи не було їй сумно. Таким чином Ви дізнаєтесь про те, як Ваша дитина звикає до садка.
3. Не хвилюйтесь, якщо в перші дні дитина плаче (розлука з мамою, хоч і на короткий час, важка) .Вихователь заспокоїть дитину, знайде підхід.
4. Не можна допускати нервових зривів ( дитина, не заспокоюється на протязі перебування).
5. Спокійно розберіться разом з вихователем ( але при відсутності дитини) в чому справа, усуньте негативні моменти (білий халат вихователя. Ви довго не приходите за дитиною, замість Вас прийшла бабуся і т.д.).
6. В перші дні залишайте дитину на. 2 години і поступово збільшуйте час перебування.
7. Повірте, загальні справи дітей, ігри, заняття, доброзичливе відношення дорослих допоможуть дитині адаптуватися швидше.
8. Підтримуйте вимогливість вихователів у виконанні режиму дня, дотримання правил самообслуговування ( склади іграшки, помий руки).
9. Не допускайте окриків, залякувань (не будеш слухатись- не заберу з садочка). Не залякуйте своїх дітей.
10. Обговорюйте з вихователем всі особливості поведінки малюка, і Ви краще зрозумієте свою дитину, а вихователь – Вас.
11. Тільки взаємодія вихователя і сім‘ї буде корисною для Вашої дитини.

Для вступу дитини в дошкільний навчальний заклад № 8 «Космічний» необхідно:

1. Зареєструвати дитину в електронну чергу, dnz-rtg.nz.ua

2. Підготувати документи:

- заява;
- медична карточка ( пройти медогляд, крім аналізу на я/глист, картка щеплень)
- свідоцтво про народження дитини;
- копія спеціальних документів( інвалідність, чорнобильці)

3. Документи здати до 20 ЧЕРВНЯ поточного року

4. Прийом дітей в групи буде здійснюватися у другій половині серпня за довідкою від лікаря про стан здоров‘я та аналізом на я/глист.

Прийомні дні:
Понеділок 10.00 - 13.00
Вівторок 10.00 – 13.00

Порядок оформлення медичної картки про стан здоров’я дитини

У дитячі садки оформляються всі діти, які не мають протипоказань по стану здоров'я. Підготовка дітей здійснюється лікарем-педіатром дільничним, медичною сестрою дільничною, медичною сестрою кабінету здорової дитини.

Обов'язковий медичний профілактичний огляд за участю лікаря-педіатра, стоматолога, логопеда (інші спеціалісти за показаннями) та диспансеризацію дитини, лабораторні дослідження (загальний аналіз крові, сечі, дослідження на гельмінтоз).Дані про профілактичні щеплення (форма № 063/о).

Проведення планових профілактичних щеплень пропонується завершити не менш, як за 1 місяць до початку відвідування дошкільного навчального закладу Питання про направлення до дошкільного навчального закладу дітей груп ризику, а також дітей з хронічною патологією та вродженими вадами розвитку вирішуються індивідуально за участю лікарів-спеціалістів.

Питання про відвідування дошкільного навчального закладу дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень вирішується лікарсько-консультативною комісією.Вся документація повинна бути підписана дільничним лікарем, завідуючим педіатричним відділенням.

Документи повинні бути завірені печаткою закладу, який їх оформляє.

Правила для батьків

1 Дошкільний заклад працює з 7.00 до 17.30. Чергова група для дітей дошкільного віку до 19.00.

2 Приводити дітей не пізніше 8.00.

3 Дитина повинна бути чистою, в охайному одязі, підстрижена.

4 Не приводити дитину з ознаками хвороби.

5 Попереджати вихователя про хворобу дитини з першого дня відсутності.

6 Піклуватися про здоров‘я дитини. Не вживати гриби, шипучі напої, жуйки і т.д., немиті фрукти, ягоди, інші продукти недозволені дітям.

7 Своєчасно виконувати приписи лікаря ( здати аналізи, відвідати спеціаліста)

8 Довідку про захворювання надавати медичній сестрі, потім вихователю.

9 За дитиною зберігається місце в ДНЗ: хвороба дитини, карантин у групі, відпустка батьків, в літній період ( 75 днів), санаторне лікування. В інших випадках місце не зберігається, дитина виключається з ДНЗ.

10 Щоденно особисто передавати і забирати дитину у вихователя. Віддавати дитину дітям до 16 років заборонено.

11 До 20 числа кожного місяця вносити плату за харчування дітей. До 10 числа – на утримання ( за рішенням батьківського комітету).

12 Батьки зобов‘язані шанобливо ставитися до всіх працівників, суперечки вирішувати при відсутності дитини.

13 Навчати дітей спілкуватися українською мовою.

Кiлькiсть переглядiв: 519

Коментарi